NEREDE İNGİLİZCE ÖĞRENMELİYİM?
İMDAT OKUTUCU tarafindan, 20/11/15 tarihinde yazildi.

Resmi dili ingilizce olan çok sayıda ülke var.
Yurt dışında ingilizce eğitimi almak isteyen  öğrenciler, hangi ülkeyi tercih edeceklerini noktasında kafaları karışabilir. 

Birçok  İngilizce resmi dili olan   ülkeleri gezen bir danışman  olarak tavsilerim şu şekilde olacaktır.

Yurt dışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenci aşağıdaki sorulara cevabı olmalıdır.

Hangi İngilizce aksanını daha çok seviyorum? yada hangi aksan bana daha çok uyumlu?

  • Ingilizce’nin anavatanı olması nedeniyle İngiliz aksanı mı Amerikan filmlerini çok sevdiğinizden Amerikan aksanı mı ? hangi aksan daha çok sizin hoşunuza gidiyor veya seviyorsanız ülkeyi ona gore seçmelisiniz.

Ne kadar bütçem var?

  • Bütçenizde sorun yoksa size yaz kış ayında iklim yönüyle rahatlık sağlayacak  şehirleri ve ülkeleri  tercih edebilirsiniz. Amerika Los Angeles, Kanada Vancouver , İngiltere güney şehirleri veya Avusturalya , Yeni Zellanda   gibi…
  • Bütçeniz çok kısıtlıysa, İrlanda ve Malta düşünebilirsiniz. Özellikle kış dönemlerinde ingilizce dil okullarının yaptığı indirimler çok cazip olmaktadır.
  • Bütçeniz orta ise her zaman İngiltere’de , Amerika’da ve Kanada’da alternatif   bir seçenek bulabilirsiniz…

Gideceğim ülkeden beklediğim diğer ayrıcalıklar nelerdir?

  • Çok gezmek istiyorsanız ve ingilizce’yi sosyal çevrede öğrenmek istiyorsanız başkentleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Sosyal hayat çok canlı olacağından konuşma alanları bulmak çok zor olmayacaktır.
  • Sağlık sorunlarında öğrencilerden ücret almayan ülkeler tercih edilebilir. İngiltere, Öğrenci vizesi ile gelmiş öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti vermektedir.
  • Dil Öğrencisi vizesiyle çalışma olanakları bulabileceğiniz ülkeler sınırlıdır. Farklı kayıt sürelerine  göre ülkelerin izinleri değişmektedir. Hedeflediğiniz süreye göre danışmanınızdan bilgi almanızı tavsiye ederim.

Her ülkenin kendine ait avantajları ve dezavantajları vardır. Kayıt öncesinde tüm bilgiler önünüze konulursa karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Başarılar dilerim

 

Diger Bloglar